ZAJĘCIA TEATRALNE

Teatr „Spółka ZOO”

Grupa powstała w połowie września 2019 r. Uczestnikami zajęć są dzieci w wieku 9 – 14 lat. W czasie spotkań wykonywane są ćwiczenia parateatralne, doskonalące warsztat słowny
i emisję dźwięku, ćwiczenia oparte na grze wyobraźni i skojarzeń, doskonalące dykcję
i artykulację, ćwiczenia z interpretacji tekstu i improwizacji scenicznej, odgrywane są tematyczne grupowe i indywidualne etiudy teatralne. Członkowie Teatru Spółka ZOO wspólnie pracowali nad stworzeniem pierwszego autorskiego scenariusza, w wyniku czego powstał spektakl pt. „Dziura”, który grupa zaprezentowała podczas Konfrontacji Amatorskich Grup Teatralnych w Węgorzewskim Centrum Kultury.
Zajęcia prowadzi Dorota Tomaszewska – z wykształcenia animator kultury oraz pedagog szkolny– absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Zawodowo od kilku lat zajmuje się prowadzeniem zespołów wokalnych.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki godz.16.00-18.00.

Teatr „W Kieszeni”

Zajęcia teatralne dla młodzieży prowadzone są głównie metodami improwizacyjnymi
i polegają na doskonaleniu się w technikach impro, na doskonaleniu dykcji, rozwijaniu twórczej aktywności, otwartości, poczucia własnej wartości, pewności siebie.
Zajęcia prowadzi Marta Niedziółka- pedagog, animator kultury, wieloletni instruktor teatralny. Zajęcia odbywają się w środy w godz. 16.30-18.00

 

Teatralne
Przewiń do góry Skip to content