ZAJĘCIA TEATRALNE


Teatr „Spółka ZOO”

Grupa powstała w połowie września 2019 r. Uczestnikami zajęć są dzieci w wieku 9 – 14 lat. W czasie spotkań wykonywane są ćwiczenia parateatralne, doskonalące warsztat słowny
i emisję dźwięku, ćwiczenia oparte na grze wyobraźni i skojarzeń, doskonalące dykcję
i artykulację, ćwiczenia z interpretacji tekstu i improwizacji scenicznej, odgrywane są tematyczne grupowe i indywidualne etiudy teatralne. Członkowie Teatru Spółka ZOO wspólnie pracowali nad stworzeniem pierwszego autorskiego scenariusza, w wyniku czego powstał spektakl pt. „Dziura”, który grupa zaprezentowała podczas Konfrontacji Amatorskich Grup Teatralnych w Węgorzewskim Centrum Kultury.
Zajęcia prowadzi Dorota Tomaszewska – z wykształcenia animator kultury oraz pedagog szkolny– absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Zawodowo od kilku lat zajmuje się prowadzeniem zespołów wokalnych.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki godz.16.00-18.00.


Teatr „W Kieszeni”


Zajęcia teatralne dla młodzieży prowadzone są głównie metodami improwizacyjnymi
i polegają na doskonaleniu się w technikach impro, na doskonaleniu dykcji, rozwijaniu twórczej aktywności, otwartości, poczucia własnej wartości, pewności siebie.
Zajęcia prowadzi Marta Niedziółka- pedagog, animator kultury, wieloletni instruktor teatralny. Zajęcia odbywają się w środy w godz. 16.30-18.00

Nowa sekcja teatralna

Zajęcia polegają przede wszystkim na dobrej zabawie, podczas której w sposób komfortowy dla każdego uczestnika wyciąga się wrażliwość, kreatywność. Zgodnie z zasadą nie róbmy niczego wbrew sobie. Praca nad tekstem wymaga otworzenia się na drugą osobę więc wymaga również tego co powyżej. Przyglądamy się sobie nawzajem. Sprawdzamy nasz apetyt na sztukę. Poznajemy siebie jako człowieka. To co się dzieję na naszych zajęcia to szeroko rozumiana edukacja teatralna. Etiudy. Analiza tekstu. Próby sytuacyjne. Praca z ciałem i głosem.

Zajęcia odbywają się pod kierunkiem Huberta Jarczaka – absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Wciągu 14 lat pracy na deskach teatru zbudował ponad dwadzieścia ról w przedstawieniach teatralnych. Wziął udział w kilkudziesięciu produkcjach telewizyjnych i filmowych. Szerszej publiczności dał się poznać jako Tymon z „Barw szczęścia” , czy Aleks z „Pierwszej miłości”. Zdobywca wielu nagród publiczności w konkursach piosenki, laureat nagród za spektakle i monodramy, stypendysta Ministra Kultury i Sztuki.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki:
Grupa dorosłych w godz. 12.00-14.00
Grupa młodzieżowa w godz. 16.00-18.00

Teatralne
Przewiń do góry Skip to content