ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Pracownia plastyczna oferuje zajęcia dla dzieci i młodzieży w zakresie nauki różnych technik plastycznych. Uczestnicy zapoznają się z rodzajami kompozycji, technikami rysunku, malarstwem i rzeźbą. Młodzież sama wybiera technikę i tematykę prac. W czasie zajęć wykonuje prace do portfolio i przygotowuje się do egzaminów. Podczas ferii zimowych co roku odbywają się tygodniowe warsztaty malarstwa olejnego, robienia masek lub rysunku.

W Węgorzewskim Centrum Kultury od 20 lat działa Grupa Igrek składająca się z kilkunastu kobiet, która zajmuje się malarstwem olejnym i akrylowym oraz rysunkiem. W związku z tym w 2019 r. wydany został kalendarz z obrazami namalowanymi przez uczestniczki zajęć
i instruktora. W 2018 r. w ramach projektu „KOLOR WIATRU” zorganizowany został plener malarski, podczas którego powstało 30 obrazów ukazujących piękno Mazur.


Zajęcia plastyczne prowadzi Ewa Roch – instruktor plastyki, grafik komputerowy. Wykształcenie wyższe magisterskie pedagogiczne w zakresie grafiki komputerowej i edukacji medialnej. Specjalista do spraw organizacji reklamy i marketingu. Ukończone kursy: batiku, ceramiczny, wytwarzanie papieru czerpanego, wikliniarstwa, kurs florystyczny, bukieciarz. Prowadzi warsztaty i zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również
z osobami niedowidzącymi i seniorami w ramach różnych projektów. W ramach pracy zawodowej w WCK projektuje plakaty, zaproszenia wykonuje stroiki okolicznościowe, dekoracje, organizuje wystawy, prowadzi warsztaty: z wikliniarstwa i decupage, podstaw rzeźby, malowania wszystkimi technikami (olejne, akwarela, akryl), rysunku.


Zajęcia w pracowni odbywają się:

Dla dzieci od 7 roku życia – w poniedziałek i wtorek w godz. 14.00-15.30
Dla młodzieży we wtorek w godz. 16.30-18.00
Dla dorosłych Grupa Igrek – w środy i w czwartki w godz. 16.00-19.00
W piątek w godz. 14.00-16.00 zajęcia indywidualne dla osób przygotowujących się do egzaminów.

Przewiń do góry Skip to content