ORKIESTRA DĘTA

Orkiestra dęta działająca w ramach WCK jest zespołem, który kontynuuje swoją działalność na „kulturalnej mapie Węgorzewa” przez prawie 60 lat. Aktualnie głównym jej zadaniem jest szkolenie w zakresie gry zespołowej uczestników Węgorzewskiej Akademii Muzyki. Ponadto uświetnia swoimi występami różnego rodzaju imprezy o charakterze liturgicznym, patriotycznym i kulturalnym. Każdego roku orkiestra daje około dwudziestu występów. Ponadto prowadzone jest szkolenie w zakresie „orkiestry w marszu” oraz wykonuje publiczne pokazy musztry paradnej. Oprócz uczestników WAM w zajęciach biorą udział ludzie dorośli działający na rzecz orkiestry społecznie, których łączy chęć wspólnego muzykowania wypływająca z wielkiego umiłowania muzyki.
Od roku 1999 z orkiestrą pracuje p. Krzysztof Bielaszka. Jest on absolwentem Białostockiej Szkoły Muzycznej drugiego stopnia oraz czwartego wydziału Warszawskiej Akademii Muzycznej Wydział Zamiejscowy w Białymstoku. Ponadto doskonalił swój warsztat dyrygencki w ramach Ogólnopolskich Kursów dla dyrygentów orkiestr dętych organizowanych przez Centralny Ośrodek Metodyki Upowszechniania Kultury w Warszawie.
Prowadził między innymi: Orkiestrę Szkolną przy Zespole Szkół Elektrycznych
w Białymstoku, Orkiestrę Strażacką OSP Studzianki, Orkiestrę Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Białymstoku. Pracując z orkiestrą WCK włączył ją w struktury Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Zajęcia orkiestry dętej odbywają się:
Czwartek w godz. 13.00-18.00
Niedziela 16.00-18.00

Przewiń do góry Skip to content