CHÓR MODERATO

Chór MODERATO powstał w roku 2005 roku. Jest to chór mieszany, czterogłosowy złożony z pasjonatów, którzy zbierają się na próbach dwa razy w tygodniu, a jeżeli zajdzie potrzeba- częściej. Wszyscy są amatorami i reprezentują różne środowiska. Chór w swoim repertuarze posiada pieśni patriotyczne, ludowe, sakralne, biesiadne.
Uczestniczy z powodzeniem w konkursach regionalnych i lokalnych w Polsce m.in. O Miecz Juranda w Spychowie, O Złoty Mikrofon w Morągu czy konkursach kolęd w Budrach i Srokowie. Wyjątkowo prestiżowe były czterokrotne zaproszenia do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Giżycku i Węgorzewie. Chór Moderato znany jest również zagranicznej widowni. Kilkukrotnie występował w koncertach na Litwie, m.in. w Ostrej Bramie w Wilnie i Niemenczynie zaprzyjaźnionym mieście partnerskim Węgorzewa. Brał również udział w międzynarodowym konkursie „O Złotą Wstęgę Solczy” w Solecznikach.
Chór uczestniczy w obchodach świąt państwowych, uroczystościach dożynkowych oraz od wielu lat współpracuje z węgorzewskim szpitalem psychiatrycznym, organizując koncerty dla pensjonariuszy. Obecnie liczy 30 osób i pracuje nad nowym repertuarem.

Dyrygentem chóru od początku jego istnienia jest pani Helena Błudzień – absolwentka olsztyńskiej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie śpiewu solowego, wieloletni pedagog w szkołach muzycznych w Mławie, Olecku i Giżycku, dyrygent. W latach 1980 – 1990 prowadziła zajęcia w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu z utworzonym z własnej inicjatywy zespołem śpiewaczym Warmianki Sępopolskie. W latach 1999 – 2005 prowadziła chór seniora Srebrne Nutki oraz była korepetytorem chóru Cantabile działającego w Giżyckim Centrum Kultury.

Całościowe zajęcia chóru odbywają się :
Wtorek 17.00-20.00
Czwartek 17.00 – 20.00 lub 11.00-15.00 (próby głosowe)

Przewiń do góry Skip to content