WĘGORZEWSKA AKADEMIA MUZYKI

WAM działa od września 2007 roku. Celem edukacyjnym jej poszczególnych sekcji jest nauczenie podstaw gry na instrumentach dętych blaszanych, dętych drewnianych, akordeonie i gitarze klasycznej oraz rozwijanie umiejętności interpretacyjnych i samodzielnego muzykowania, by w przyszłości uczestnicy mogli grać w różnego typu zespołach, akompaniować solistom, wzmacniać swoimi umiejętnościami zespoły działające w WCK i w regionie.

Od marca 2009 roku WAM oferuje również naukę gry na fortepianie.
W Węgorzewskiej Akademii Muzyki odbywają się również zajęcia uzupełniające z kształcenia słuchu i emisji głosu. Program nauczania obejmuje m.in. naukę nut, elementów muzyki, budowy gam, poznawania tonacji oraz podstawy historii muzyki oraz instrumentoznawstwa. Słuchacze WAM występują dwa razy w roku w Dorocznym Koncercie, podczas którego mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

Zajęcia w Węgorzewskiej Akademii Muzyki skierowane są do osób, które chciałyby rozpocząć naukę gry na instrumentach oraz dla tych, którzy pragną udoskonalić swój warsztat uzupełniając go o techniki i poszerzyć świadomość muzyczną. Program jest dostosowany do możliwości i umiejętności uczestników. Indywidualne podejście i przyjazna atmosfera podczas lekcji to klucz do sukcesu w procesie nauczania.

Zajęcia z gitary klasycznej odbywają się we wtorki w godz. 16.00-20.00, prowadzone są przez Marcina Piekutowskiego, którego życiowym hobby jest granie na gitarze. Muzyka jest jego pasją, z której stara się czerpać to co najlepsze. Największą satysfakcję przynosi mu możliwość dzielenia się nią z innymi ludźmi.

Zajęcia nauki gry na instrumentach perkusyjnych odbywają się we wtorki w godz. 14.30-18.30, prowadzone są indywidualnie pod kierunkiem Jerzego Paczkowskiego- perkusistę z dyplomem ukończenia Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie, przez wiele lat pracującego w teatrach muzycznych, występującego z orkiestrami rozrywkowymi i jazzowymi w kraju i zagranicą.

Zajęcia z instrumentów dętych drewnianych (klarnet, saksofon) odbywają się w poniedziałki w godz. 15.30-16.30, prowadzi je Ewelina Banach-Bardońska, z zawodu pedagog, muzyk, instruktorka wokalno-instrumentalna.

Zajęcia z instrumentów dętych blaszanych (trąbka, puzon, tuba, saxhorn) odbywają się w czwartki w godz. 13.00-18.00, prowadzone są przez kapelmistrza Krzysztofa Bielaszkę, prowadzącego również Orkiestrę Dętą WCK.

Zajęcia z fortepianu odbywają się w poniedziałek w godz. 13.30-16.00, a zajęcia z akordeonu w czwartki w godz. 15.00-16.00. Zajęcia prowadzone są przez Helenę Błudzień, wieloletniego pedagoga w szkołach muzycznych w Mławie, Olecku i Giżycku.

Przewiń do góry Skip to content