STUDIO WOKALNE

Kształci indywidualnie młodych wokalistów. W programie są ćwiczenia emisji głosu, ćwiczenia dykcyjne i oddechowe. Piosenkarstwo obejmuje dobór repertuaru (w tym piosenki dawne i współczesne polskie, angielskie, włoskie, ukraińskie) – adekwatny do wieku i możliwości wokalnych, interpretację piosenek oraz wybrane elementy gry aktorskiej i ruchu estradowego.
Obecnie z lekcji śpiewu korzysta 8 osób w wieku od 9 do 16 lat. Często występują na lokalnych imprezach, koncertach. Najbardziej zaawansowani uczestniczą w regionalnych konkursach i przeglądach, np. 13-letni Igor Gajdasz często koncertuje zarówno w Węgorzewie, jak i w Polsce, na Ukrainie. W listopadzie 2019 uzyskał III miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WOKALNEGO im. Stanisława Jopka w Olsztynie oraz I miejsce w Konkursie Piosenki RETRO w Węgorzewie, a także II miejsce w Konkursie Piosenki Patriotycznej w Więckach. Na Przeglądzie Twórczości Religijnej Dzieci w Górowie Iławeckim zdobył I nagrodę.
W styczniu br. startował w Międzynarodowym Przeglądzie Śpiewu i Tańca w Korszach, gdzie rywalizując wśród 180 młodych wokalistów z Polski i Rosji uzyskał 3 lokatę!
9-letni Maksymilian Duda w Konkursie Piosenki Retro w 2017 r. zajął II miejsce, w 2018 r. – I miejsce, w 2019 r. otrzymał wyróżnienie. W Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej 2019 r. – I miejsce. W 2019 r. w Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom – Maks został jednym z laureatów wybranych spośród ponad 600 zgłoszeń i uczestniczył w nagraniu płyty w Warszawie. Jesienią zdobył I miejsce w wojewódzkich eliminacjach w I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, co umożliwiło udział na szczeblu ogólnopolskim w siedzibie zespołu Mazowsze w Otrębusach, gdzie Maksymilian otrzymał Wyróżnienie Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz zaszczyt wystąpienia z zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze”. W styczniu br. Maks zdobył I miejsce w Międzynarodowym Przeglądzie Śpiewu i Tańca w Korszach.
8.XI. Maks i Riccardo Cavaretta zaśpiewali na koncercie niepodległościowym Szkoły Podstawowej Nr2 (w WCK), zaś 11.XI. wespół z Michaliną Andrzejczyk w miejskim Koncercie Galowym z okazji 100-lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.
22.XI. wokaliści wzięli udział w Konkursie Piosenki Retro (WCK) – wśród ok. 100 wykonawców z kilku powiatów. Igor Gajdasz zdobył 1 miejsce, Diletta Rossi otrzymała wyróżnienie.
7.XII. 2019. Michalina Andrzejczyk otrzymała 2 nagrodę w powiatowych eliminacjach konkursu wokalnego „ŚPIEWADŁO” w Giżycku.
15.XII. sześcioro wokalistów wzięło udział w Koncercie Świątecznym WCK – obok instrumentalistów z Węgorzewskiej Akademii Muzyki.
Ostatnio wszyscy członkowie STUDIA WOKALNEGO uświetnili swoim śpiewem imprezy takie jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, 30-lecie Wspólnoty Polskiej czy Gala Mistrzów Sportu.
                                                            * * *
Instruktorem śpiewu jest mgr pedagogiki Jerzy Dorosz, który jako absolwent wydziału śpiewu solowego Szkoły Muzycznej II St. w Szczecinie występował na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku, w Teatrach Muzycznych w Szczecinie i w Słupsku, w Zespole Estradowym Marynarki Wojennej „FLOTYLLA” w Gdyni. Przez szereg lat prowadził zajęcia wokalne z zespołami i solistami w wielu domach kultury. Równolegle obsługiwał tzw. eventy, śpiewając popularne covery i grając na instrumentach klawiszowych. Obecnie jako solista występuje z formacją jazzową SMALL BAND.
Przewiń do góry Skip to content