W Drodze – 2023

SPEKTAKL
T E A T R M I G RO
„Echa”
Termin: 16 sierpnia 2023
Miejsce: plac Wolności
godz. 18.00
Wstęp wolny
Wystąpi:
T E A T R M I G RO
„Echa”
(…) To spektakl – przeżycie!
Porusza serca i myśli. Nagle słyszymy słowa, których aktorzy nie wypowiadają, jesteśmy w tamtym życiu, którego dziś już nie ma.
(…) Chcę pójść z bohaterami w ich świat, z ich pieśnią i muzyką.
Pociąg do Miasta Stacja Sanatorium – 2022
Spektakl bez słów, inspirowany książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny”, jest impresją na temat Kresów Wschodnich. Opowiada o zapomnianych miejscach, ludziach i przedmiotach, które zostają. Narratorem przedstawienia jest muzyka – wspaniałe utwory instrumentalne i pieśni śpiewane na żywo przez aktorów.
Zdjęcia, które będą ożywać na oczach widzów, przeniosą nas do świata wielu kultur, narodowości i wyznań, do świata Kresów Wschodnich sprzed wojny i do czasów powojennych. Opowiemy o migracji, przesiedleniach, o tym, co do niedawna wydawało się przeszłością. Przeszłością, która niestety wróciła do nas z całą swoją siłą.
Ruch sceniczny, autorstwa Natalii Iwaniec, przeprowadzi nas przez tę podróż za pomocą techniki Gaga, unikatowego języka ruchowego opracowanego przez Ohada Naharina.
Spektakl jest nie tylko opowieścią o przeszłości, ale również zaproszeniem do przyjrzenia się własnym korzeniom oraz roli, którą pełnią w naszym codziennym życiu i we współczesnym świecie.
Czas trwania: 50 minut
Reżyseria, scenariusz, wybór muzyki: Monika Kozłowska
Choreografia: Natalia Iwaniec
Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
Wykonawcy: Magdalena Pamuła/Julia Szewczyk, Justyna Wójcik/Anastazja Kowalska, Justyna Orzechowska, Kacper Lech/Piotr Majewski/Jan Niemczyk, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński
Premiera: 13 listopada 2021
Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska.
Teatr Migro został założony w 2019 roku w Krakowie z inicjatywy Moniki Kozłowskiej i Justyny Wójcik. Migro to teatr uliczny, który jako temat i źródło inspiracji wybrał sobie podróż. Podróż rozumianą jako los wygnańca, migranta, podróż przez życie, podróż bez słów.
Przewiń do góry Skip to content