Projekcja Filmu Historycznego

Zapraszamy do Sali widowiskowej Węgorzewskiego Centrum Kultury w Węgorzewie na projekcję dramatu wojennego produkcji polsko – brytyjskiej o legendarnych asach przestworzy – polskich pilotach elitarnej jednostki Dywizjon 303. Film powstał na podstawie bestsellera Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Jest to historia prawdziwa polskich lotników uczestniczących w bitwie o Anglię w czasie II wojny światowej w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii.
Nasi piloci zasłynęli w tej bitwie nie tylko z niezwykłego patriotyzmu, będącego przykładem bohaterstwa dla kolejnych pokoleń Polaków, ale przede wszystkim z wyjątkowo szalonych ewolucji powietrznych. W rolach głównych znakomici polscy aktorzy m.in.: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk. Film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” otrzymał wiele nagród na festiwalach filmowych.
Informacje organizacyjne:
– Seans odbędzie się 15 września 2020 r. o godz. 18.00.
– udział w wydarzeniu jest bezpłatny
– obowiązkowo należy zakryć nos i usta
Projekcja filmu odbywa się w ramach projektu „Niepodległa w Węgorzewie” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2020 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
Przewiń do góry Skip to content